„Wybierzmy z kulturą” – pod takim hasłem Fundacja Inicjatyw Kulturalnych zorganizowała kolejną już „kolację artystyczną”, tym razem w restauracji Zodiak. Przybyło wiele osób zaangażowanych w działalność publiczną, przyjaciele Fundacji, a także stypendyści FIK, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Największym zainteresowaniem cieszyli się tego wieczoru uczestniczący w kolacji kandydaci na prezydenta Radomska. Wszyscy kandydaci odpowiedzieli na to samo pytanie: Co pan (pani) zrobi jako prezydent by w radomszczańskiej lokalnej polityce nie było agresji? Odpowiedzi, na które wyznaczono 2 minuty były rzeczowe i pokazywały sposoby poszczególnych kandydatów na łagodzenie obyczajów w polityce.

Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, że w końcówce tej kampanii nie będziemy świadkami zachowań agresywnych , co w minionych latach się zdarzało.

Ważnym celem „kolacji” było także zebranie darowizn na rzecz funduszu stypendialnego FIK. Cel został osiągnięty, zebrano 6 178,00 zł. Darowizny uzyskano m.in. z fantów (najcenniejszym była wersalka z ekoskóry ofiarowana przez firmę Rufex – producenta mebli tapicerskich) i aukcji prac plastycznych stypendystów FIK. Fundusz stypendialny przeznaczony jest dla utalentowanej artystycznie niezamożnej młodzieży.