[18.05.2009] Krzysztof Stępień zdobył I nagrodę i nagrodę Grand Prix w II Ogólnopolskim Konkursie na wykonanie utworów kompozytorów polskich w Tomaszowie Mazowieckim. Krzysztof jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Radomsku, naukę gry na gitarze kontynuował w PSM II st. w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku planuje zdawać egzamin na Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Radomszczanie mieli ostatnio okazję podziwiać grę Krzysztofa podczas spektaklu „Dziadów” wystawianego przez młodzież w MDK.

Przemysław Wojciechowski, akordeonista, absolwent radomszczańskiej szkoły muzycznej, odniósł kolejny sukces. Zajął I miejsce w XIII Ogólnopolskich Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych odbywających się w dniach 27-29 kwietnia. Brało w nich udział 20 uczestników z Polski oraz kilku ze Słowacji.
Magdalena Wolska zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Węgierskiej. Konkurs odbył się 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, a także I miejsce w Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, oczywiście w kategorii, w której startowali gimnazjaliści. Ten konkurs także odbył się w MDK w czwartek i piątek 24 i 25 kwietnia.
Paweł Bartnik otrzymał III miejsce na X festiwalu „Mikrofon” 2009. 17 i 18 kwietnia na scenie Miejskiego Domu Kultury rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, Paweł – kat. 15-18 lat.
Ewelina Krawczyk zdobyła wyróżnienie na eliminacjach wojewódzkich 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania odbywały się w dniach 18 i 19 kwietnia w Łodzi. I miejsce zajął kolega Eweliny z grupy teatralnej MDK prowadzonej przez Anitę Pawlak-Zygmę – Oskar Braszczyński. W czerwcu będzie on reprezentował nasze województwo w eliminacjach wojewódzkich w Ostołęce.